22bet

Nejlepší způsob, jak překonat krizi: Uznávaný brazilský virtuóz a domácí chlapec se vydávají na cestu k rozumu

Londýn – Fotbalisté West Hamu United ukončili osmizápasovou sérii bez výhry a získali první tři body v tomto ročníku.

V pondělním utkání Premier League porazili Brentford 4:2, hattrickem k tomu přispěl útočník Jarrod Bowen. Podle trenéra Davida Moyese byl pro Kladiváře klíčový návrat Brazilce Lucase Paqueta.

Bowen, nejlepší střelec West Hamu v probíhající sezoně, čekal na ligový gól dva měsíce. Svým vůbec prvním hattrickem v kariéře ukončil gólové sucho a se 14 góly se posunul na 3. místo v tabulce střelců, o které se dělí s Ollie Watkinsem a Dominicem Solankem.

Před nimi jsou pouze Mohamed Salah (15) a Erling Haaland (17). Bowen se také stal prvním hráčem West Hamu, který na London Stadium zaznamenal hattrick. Levý obránce Emerson Palmieri přidal proti Brentfordu čtvrtý gól, zatímco za hosty skórovali Neal Maupay a Yoane Wissa.

“Byl to neuvěřitelný večer. Výhra, můj první hattrick a reakce, kterou jsme po posledních týdnech potřebovali. Je to výsledek, na který musíme navázat a pokračovat ve vyhrávání zápasů,” řekl po utkání Bowen.

Sedmadvacetiletý útočník byl vděčný za návrat Paqueta, který chyběl od začátku roku: “To, že se Lucas vrátil, bylo opravdovou vzpruhou. Je vidět, co dělá nejen s míčem, ale i bez něj. Bojuje a způsob, jakým získává přímé kopy, je pro nás obrovský.”

Statistiky také hovoří jasnou řečí. West Ham v této sezóně bez Paqueta nevyhrál v Premier League ani jeden zápas, v sedmi zápasech bez Brazilce získal pouhé tři body. Moyese návrat ofenzivního záložníka rovněž potěšil.
Paquetův návrat byl pro tým rozdílovou záležitostí

“Myslím, že každý, kdo nás v této sezoně sledoval, byl nadšený, že se Paqueta spolu s Emersonem vrátili. Jejich vzájemné porozumění je velmi dobré a myslím, že návrat Paquety byl pro tým rozdílem,” řekl pro oficiální stránky klubu.

Šedesátiletý trenér se vyjádřil také ke třígólovému Bowenovi: “V posledních zápasech neměl tolik šancí a pravděpodobně nebyl ve své nejlepší formě. Bude rád, když vedle něj budou hrát Paqueta a Kudus, protože vždy dostane příležitost skórovat. Celkově tam dnes bylo hodně dobrých věcí, ale Jarrodův výkon byl skvělý, jsem za něj rád.”

West Ham díky výhře poskočil v tabulce na osmé místo, Brentford po třetí prohře v řadě zůstal šestnáctý.